Autor : 6:15 pm Skóra, Dbam o siebie

Jak pielęgnować skórę twarzy?

Jak pielęgnować skórę twarzy

Piękna, zadbana, świetlista cera świadczy o zdrowej skórze. Wymaga też odpowiedniej pielęgnacji. Podstawą pielęgnacji skóry twarzy jest dokładny demakijaż, oczyszczanie oraz tonizacja. Jeżeli skóra nie będzie prawidłowo oczyszczona, to żadne zabiegi pielęgnacyjne nie przyniosą oczekiwanego rezultatu.

Piękna cera na lata

Nasza skóra zmienia się z upływem lat i różnych czynników środowiskowych. Dlatego tak niezwykle istotne jest dobieranie  kosmetyków odpowiednio do typu skóry oraz wieku oraz zgłaszanie wszelkich niepokojących zmian do dermatologa Poznań. To jak teraz dbamy o swoją twarz, będzie miało wpływ na wygląd nawet przez kilkadziesiąt lat. Niestety, nie istnieje uniwersalny sposób pielęgnacji twarzy, ponieważ jesteśmy różni.

Typ cery i problemy skórne

Powszechnie wiadomo, że pielęgnacji skóry twarzy nie wystarczy mydło i woda. Wręcz przeciwnie dermatolog Poznań odradza ograniczenie pielęgnacji twarzy do mycia mydłem i wodą, ponieważ może to wywoływać podrażnienia skóry i nie zaspokaja wszelkich potrzeb skóry. Znacznie lepiej sprawdzą się olejki myjące, żele, emulsje, toniki, itp., gdyż są delikatne dla skóry i nie powodują jej wysuszenia. Podstawowym kryterium wyboru kremu, żelu, czy maseczki jest rodzaj skóry   (sucha, mieszana, normalna bądź tłusta). Musimy też wziąć pod uwagę wszystkie problemy skórne, np.: trądzik, cera naczynkowa, alergie, podrażnienia, łuszczenie się naskórka, itp.  Stosowane przez nas kosmetyki powinny pomagać wszelkie problemy i niedoskonałości naszej skóry. Jeśli mamy skórę suchą,  a jednocześnie bardzo wrażliwą, to powinniśmy postawić na kosmetyki hipoalergiczne, które zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia skóry i łagodzą powstałe na twarzy podrażnienia. Dla zdrowia skóry twarzy istotne jest, aby dostosować krem do pory roku. Latem nawilżajmy skórę. Podczas zimy należy pamiętać o natłuszczaniu skóry, bo tylko wtedy jest lepiej chroniona niekorzystnymi działaniami niskich temperatur czy mroźnego wiatru.

Sprawdź:  Co daje bieganie?

Pielęgnacja skóry w nocy

Nawilżanie skóry w ciągu dnia poprawia jej wygląd – sprawia, że wyglądamy młodziej, a nasza cera jest promienista. Nie należy zapominać o pielęgnacji skóry nocą. Użycie kosmetyków nawilżających przed snem pomaga zregenerować się skórze, czyli naprawić uszkodzenia, które pojawiły się w ciągu dnia. Bardzo ważne jest, aby w kosmetyczne był osobny krem na dzień i krem na noc. Kremy te mają inny skład i „zadanie do wykonania”.

Starzenie się skóry

Proces starzenie się skóry rozpoczyna się bardzo wcześnie, bo już około 25 roku życia. Po przekroczeniu tego wieku należy włączyć do pielęgnacji cery kosmetyki o delikatnym działaniu przeciwzmarszczkowym.  Z biegiem lat należy dobierać środki pielęgnacyjne o coraz silniejszym działaniu ujędrniającym.

Zachowanie młodego wyglądu zależy od pielęgnacji skóry. Profesjonalnej porady w powyższym zakresie udziela kosmetyczka lub dermatolog Poznań. Od czasu do czasu, warto przeprowadzić zabieg złuszczający martwe komórki naskórka, czyli peeling.

(Visited 40 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij