Autor : 10:54 am Skóra

Modelowanie sylwetki – co robić, gdy dieta i ćwiczenia nie pomagają? Poznaj efekty 4 zabiegów

Naturalne metody modelowania sylwetki to nie tylko te oparte wyłącznie o dietę i aktywność fizyczną. Nowoczesne zabiegi wykorzystujące m.in. mikrofale, falę uderzeniową, kontrolowane schładzanie oraz mechaniczne stymulowanie skóry okazują się niezwykle efektywne w redukcji opornej tkanki tłuszczowej!

Walka z opornym tłuszczykiem – jak robić to efektywnie?

Tkanka tłuszczowa odgrywa w organizmie bardzo ważną rolę. Pomaga w utrzymaniu ciepłoty ciała, pełni funkcję izolacyjną i amortyzacyjną, chroni narządy wewnętrzne przed urazami mechanicznymi, a u kobiet ma znaczenie dla prawidłowej gospodarki hormonalnej. Oczywiście wiadomo, że jej nadmiar szkodzi zdrowiu. Okazuje się jednak, że nawet osoby dbające o zdrowy styl życia mogą mieć problem z opornymi komórkami tłuszczowymi zlokalizowanymi w miejscach, w których nie chcielibyśmy ich widzieć.

Na powstawanie opornej tkanki tłuszczowej, cellulitu czy utratę jędrności skóry ma wpływ wiele czynników. Nie wszystkie da się wyeliminować. Genetyka, hormony, stres, przyjmowane leki, stan po ciąży czy operacjach – wszystko to może zmieniać ciało w sposób, który trudno odwrócić za pomocą diety i ćwiczeń.

Na tym etapie wkracza medycyna estetyczna – specjalizacja, która pomaga Pacjentom odzyskać prawidłową samoocenę i wspiera leczenie innych dolegliwości.

Modelowanie sylwetki – dotrzeć tam, gdzie nie dotrze dieta

Zabiegi modelowania sylwetki wykonywane w miejscach takich jak Sense Med Concept opierają się na naturalnych sposobach redukcji tkanki tłuszczowej. Stanowią delikatniejszą alternatywę dla tradycyjnej chirurgii plastycznej, a przy tym dają równie satysfakcjonujący efekt.

Masaż podciśnieniowy. Zwany też endermologią, masaż podciśnieniowy daje efekt modelowania sylwetki dzięki mechanicznej stymulacji skóry. Działanie urządzenia do masażu opiera się na przywróceniu komórkom ich prawidłowego metabolizmu. Dzięki temu można pozbyć się nie tylko opornego tłuszczyku, ale też m.in. zredukować cellulit.

Redukcja tkanki tłuszczowej mikrofalami. Modelowanie sylwetki zimnymi mikrofalami o wysokiej częstotliwości 2,45 GHz to zabieg komfortowy, który nie wymaga okresu rekonwalescencji. Za pomocą specjalnej głowicy urządzenie modelujące pomaga pozbyć się komórek tłuszczowych zlokalizowanych nawet w trudno dostępnych miejscach. Do tego niweluje cellulit, a dzięki stymulowaniu skurczu włókien kolagenowych pobudza skórę do produkcji nowego kolagenu. Redukcja tkanki tłuszczowej mikrofalami pozwala na modelowanie okolic takich jak uda, brzuch, pośladki, boki, a nawet ramiona.

Kontrolowane schładzanie – kriolipoliza. Dobroczynne działanie zimna na ludzkie ciało znane jest od wieków. Za pomocą specjalnej głowicy wybrane obszary ciała zostają poddane temperaturze -10°C. Następuje selektywny rozpad komórek tłuszczowych – proces naturalny, pozbawiony efektów ubocznych i niewymagający rekonwalescencji. Zabieg kriolipolizy to rozwiązanie dla Pacjentów chcących pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelować okolice talii, bioder, pośladków, ramion i podbródka.

Fala uderzeniowa. Ujędrnianie skóry falą uderzeniową to kolejny zabieg wykorzystujący naturalne procesy – w tym wypadku rozluźnienie tkanki łącznej. Jednocześnie zabieg zwiększa napięcie skóry. Ze względu na swoje silne działanie antycellulitowe, fala uderzeniowa polecana jest Pacjentom chcącym pozbyć się uporczywej pomarańczowej skórki. Efekt modelowania sylwetki opiera się na objętościowym zmniejszeniu opornych komórek tłuszczowych.

(Visited 19 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij