Autor : 10:10 am Związki i seks • Komentarz

Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

Dla wielu kobiet odczytywanie mowy ciała oraz sygnałów wysyłanych przez mężczyzn to nie lada wyzwanie. Wszystko dlatego, że panowie na co dzień są dość oszczędni w gestykulacji i okazywaniu emocji – są też w porównaniu do kobiet o wiele bardziej skryci. Są jednak sygnały, które jednoznacznie świadczą o tym, że mężczyzna jest zainteresowany kobietą. Jak odczytywać męskie gesty? Jakie jest ich znaczenie?

Oczy i ich okolice – mowa ciała mężczyzny

Panie, które zastanawiają się, jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba, mają twardy orzech do zgryzienia. Męska mowa ciała jest o wiele bardziej ograniczona niż damska. Dlatego warto zwracać uwagę na drobne, pozornie nieważne detale, które jednak w męskim wydaniu mogą świadczyć o sporym zainteresowaniu. Męskie oczy można traktować jako okna duszy – to właśnie z nich można odczytać skrywane uczucia i prawdziwe pragnienia mężczyzny.

Kiedy mężczyzna widzi kobietę, która wzbudza jego zainteresowanie, na jej widok jego oczy stają się pełne blasku, życia i szczęścia. Kiedy mężczyzna patrzy na kobietę, która mu się podoba, jego brwi nieco wędrują do góry, a źrenice się rozszerzają – oczywiście w minimalnym stopniu. Jest to zupełnie normalna reakcja organizmu, dzięki której można zwiększyć obszar widzenia i dokładnie przyjrzeć się wzbudzającej zainteresowanie osobie. Wokół oczu mężczyzny mogą w tym momencie pojawić się drobne, ledwie zauważalne zmarszczki mimiczne.

Zainteresowanie kobietą można zauważyć także podczas rozmowy. Jeśli mężczyzna utrzymuje kontakt wzrokowy, a w trakcie rozmowy dokładnie obserwuje twarz kobiety, prawdopodobnie pogrążony jest w sferze marzeń i ocenia swoje szanse. Może niezbyt dokładnie skupić się na rozmowie – jednak warto mu to wybaczyć.

Postawa, a zainteresowanie kobietą

Ciężko powiedzieć jednoznacznie, jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba. Każdy facet bowiem wyróżnia się innymi reakcjami. Niemniej jednak, istnieje kilka pewnych sygnałów, która pozwalają ocenić stopień zainteresowania mężczyzny. Mowa ciała może dostarczyć mnóstwa informacji na temat męskich emocji i uczuć. Pomimo tego, że panowie nie należą do zbyt wylewnych, to jednak ich ciała wysyłają wiele sygnałów i jest to zupełnie podświadome. Warto wiedzieć o tym, że o męskim zainteresowaniu świadczy między innymi postawa ciała, jaką przybiera mężczyzna. 

Polecamy także: Jak odczytać intencje mężczyzny?

Kiedy w zasięgu wzroku mężczyzny pojawi się atrakcyjna dla niego kobieta, podświadomie kieruje on stopy w jej stronę i zmienia pozycję, prostując plecy. Często zdarza się, że mężczyzna nie tylko zmienia pozycję, ale wręcz przesiada się w inne miejsce, tak aby tylko znaleźć się jak najbliżej obiekt swoich westchnień.

Mówiąc o pozycji ciała, trzeba wspomnieć również o sposobie siedzenia. Mężczyzna, który w trakcie siedzenia krzyżuje ręce na piersi i odchyla się lekko do tyłu, stara się zdystansować od danej osoby. Wcale jednak nie oznacza to kompletnego braku zainteresowania. Wszystko dlatego, że w przypadku panów potrzebują oni znacznie więcej czasu od kobiet, by przełamać początkowe bariery. Wystarczy kilka spotkań, by zablokowana postawa mężczyzny uległa znacznemu rozluźnieniu. W przypadku, kiedy mężczyzna pochyla się do swojej rozmówczyni, jednoznacznie świadczy to o jego sporym zainteresowaniem.

Pozycja siedząca w przypadku mężczyzny zdradza nie tylko jego podejście do rozmówcy, ale również jego samopoczucie. Mężczyźni pewni siebie, przekonani o własnej atrakcyjności, zazwyczaj w towarzystwie kobiety przyjmują pozycję siedzącą z szeroko rozstawionymi nogami. Niestety, zdarza się, że są to mężczyźni o przerośniętym, wybujałym ego. Oczywiście, nie można tego traktować jak regułę, niemniej jednak prawie zawsze panowie, którzy siadają w ten sposób, mają tendencję do dominowania nad innymi.

Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba – gestykulacja i dłonie

Mężczyźni gestykulują o wiele mniej niż kobiet i jest to potwierdzone. Z racji tego, że ich mowa ciała jest dość uboga, to warto zwracać uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół. Wiele z gestów jest wykonywanych przez mężczyznę zupełnie świadomie. Ich zadaniem jest sprawdzenie podejścia rozmówczyni i przekonanie się, czy znajomość ta rokuje na przyszłość.

Podczas rozmowy z mężczyzną warto zwrócić uwagę na ułożenie jego rąk. Dobrą oznaką jest zwrócenie ich wewnętrzną częścią w górę – jest to sygnał świadczący o uczciwych zamiarach mężczyzny. Z kolei panowie, którzy pokazują ręce wyłącznie od zewnętrznej strony, mogą mieć coś do ukrycia.

Kobiety w trakcie spotkania z mężczyznami często zauważają, że ci kładą ręce na stole. Jest to gest, który można zaobserwować zwłaszcza na pierwszych spotkaniach. Panowie, którzy układają dłoń w ten sposób, zapewne chcieliby złapać kobietę za rękę. Nie są jednak pewni, czy to odpowiedni moment. Mężczyzna, który kładzie rękę na stole, chce zwyczajnie przetestować reakcję kobiety. 

Uśmiech i mimika mężczyzny

Aby przekonać się, jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba, warto przyjrzeć się jego uśmiechowi i mimice. Pomimo tego, że mowa ciała mężczyzny skupia się głównie na postawie i gestach, to jednak przez mimikę można uchwycić pewne niewerbalne oznaki zainteresowania. Niemniej jednak większość mężczyzn stara się utrzymać kamienną twarz i panować nad swoimi emocjami.

Nie ma co ukrywać, że najwięcej na temat podejścia do kobiety zdradza uśmiech. Jeśli dodaje on oczom blasku, powoduje pojawienie się zmarszczek mimicznych to jest naprawdę szczery. Większość panów nie uśmiecha się bez szczególnego powodu, toteż uśmiech jest u nich wywoływany przez coś naprawdę wyjątkowego. O zainteresowaniu kobietom wiele może powiedzieć także mimika. Kiedy facet znajdzie się w towarzystwie kobiety, która wzbudza jego zainteresowanie, jego wargi mogą być lekko rozchylone, a kąciki ust minimalnym stopniu powędrują do góry.

Jeśli mężczyzna podczas uśmiechu pokazuje zęby, jest to oznaką dużego zainteresowania drugą osobą. Serdeczny śmiech towarzystwie kobiety świadczy o tym, że facet czuję się w jej towarzystwie bardzo swobodnie i dobrze.  

Różnica pomiędzy męską a kobiecą mową ciała

Już od dawna wiadomo, że kobiety są o wiele bardziej emocjonalne i chętnie wyrażają uczucia, co przekłada się na ich bogatą gestykulację i mimikę. Z kolei mężczyźni bardzo często próbują przybierać kamienną twarz, prostować plecy i udawać, że żadna sytuacja ich nie rusza. Jednak prawda jest taka, że wiele da się zaobserwować poprzez wnikliwą analizę oczu, ust, gestów i postawy mężczyzny. Jest to coś, nad czym nie jest on w stanie zapanować. Oczywiście, pojedyncze sygnały niekoniecznie muszą świadczyć o dużym zainteresowaniu daną osobą. Po zaledwie jednym szczerym uśmiechu nie warto wyobrażać sobie wspólnego życia. 

Męska mowa ciała jest dość ograniczona, co nie oznacza jednak, że nie występuje. Panowie często wbrew swojej woli zdradzają zainteresowanie kobietą. Wystarczy wiedzieć, czym się ono objawia, by móc poprawnie odczytywać ich zamiary.

(Visited 3 138 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij