Autor : 11:36 am Związki i seks 2 komentarze

Faza wycofania u faceta

Faza wycofania u mężczyzny to problem, z którym spotkała się chyba każda kobieta. Taka sytuacja może być naprawdę ciężka do zrozumienia – dwie osoby spotykają się ze sobą, wykazują spore oznaki zainteresowania. Nagle, bez wyraźnej przyczyny, zdarza się, że mężczyzna jest ciągle zajęty, zaczyna unikać spotkań, a w obecności wybranki staje się rozdrażniony i wycofany. Co to oznacza?

Kiedy może pojawić się faza wycofania u faceta?

Kobiety powinny pamiętać o tym, że faza wycofania może pojawić się u mężczyzny nawet po wielu latach poważnego związku. Oczywiście, w przypadku podjęcia próby rozmowy przez kobietę, mężczyzna jest w stanie przytoczyć mnóstwo argumentów świadczących o tym, że nic się nie zmieniło w jego podejściu do relacji. Warto wiedzieć, co może oznaczać tego typu zachowanie – czy zawsze jest ono oznaką końca relacji? A może to tylko przejście na kolejny etap?

Klucz do serca mężczyzny:
Jak zbudować trwały związek, rozumiejąc fazę wycofania u faceta?

W promocyjnej cenie – 10 zł !

Aż 35 stron, które pozwolą Ci zrozumieć fazę wycofania u mężczyzny!

Przytłoczenie

Wielu mężczyzn zaczyna wycofywać się, kiedy kobieta zaczyna ich przytłaczać. Trzeba pamiętać o tym, że faceci zakochują się zdecydowanie wolniej. To kobiety już od pierwszych chwil związku zaczynają myśleć o wspólnej przyszłości, ślubie, dzieciach oraz zmianie nawyków ukochanej osoby. Może to przestraszyć nawet największego twardziela, który zaczyna z powrotem zamykać się w swojej skorupie i unikać zobowiązań. 

Aby unikać takich sytuacji, kobieta powinna nauczyć się, zwłaszcza na początku relacji, utrzymywać dystans i dać jej w spokoju się rozwijać. Przecież nie zawsze jest tak, że każdy mężczyzna, w którym umawiamy się na randkę, okazuje się tym jedynym. Zbyt duże przytłaczanie go już na wstępie znajomości w najgorszym wypadku skończy się ucieczką. 

Po pierwszym okresie zakochania

Początek relacji to czas, kiedy każda ze stron znacznie idealizuje drugą połowę. Zazwyczaj jednak już po kilkunastu miesiącach pojawia się rutyna i szara rzeczywistość. Partnerzy zaczynają spoglądać na siebie obiektywnie i postrzegają nie tylko zalety, ale również wady. Mężczyźni, którzy uświadomili sobie, że ich partnerka nie jest tak idealna, jak mogli sądzić, często potrzebują więcej czasu dla siebie, aby przemyśleć cel relacji. To właśnie w tym momencie następuje faza wycofania. Najgorsze, co kobieta może zrobić w takiej sytuacji, to ciągłe telefony i wypytywanie o sens relacji. Jeśli mężczyzna potrzebuje nieco czasu sam na sam, warto mu go zapewnić, aby mógł zastanowić się nad przyszłością związku. Jeśli nie – nikt nie jest w stanie go do tego zmusić. Jeśli zdecyduje się na kontynuowanie relacji – związek z pewnością stanie się jeszcze mocniejszy.

Klucz do serca mężczyzny:
Jak zbudować trwały związek, rozumiejąc fazę wycofania u faceta?

W promocyjnej cenie – 10 zł !

Aż 35 stron, które pozwolą Ci zrozumieć fazę wycofania u mężczyzny!

Obawa przed zobowiązaniami

Wiele kobiet jest zdezorientowanych, kiedy w poważnej relacji nadchodzi faza wycofania u faceta. Wydawać by się mogło, że wszystko szło jak najlepiej, mężczyzna wykazywał spore zainteresowanie i właśnie przyszedł czas na poważne deklaracje. Jeśli chodzi o to, dlaczego mężczyzna właśnie w tym momencie postanowił nieco zwiększyć dystans, są dwie możliwości.

Pierwsza opcja jest taka, że facet nie chce jeszcze wchodzić w poważną relację, potrzebując nieco się wyszaleć. Inni mężczyźni mogą czuć się przytłoczeni szalonym tempem relacji. Jeśli sprawy między dwójką osób potoczyły się w dużym tempie, mężczyzna może potrzebować chwili do namysłu, by poukładać sobie to w głowie. W takiej sytuacji najlepiej, jeśli kobieta nieco również się wycofa i zajmie się swoimi sprawami.

Polecamy także: Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

Klucz do serca mężczyzny:
Jak zbudować trwały związek, rozumiejąc fazę wycofania u faceta?

W promocyjnej cenie – 10 zł !

Aż 35 stron, które pozwolą Ci zrozumieć fazę wycofania u mężczyzny!

Mężczyzna będzie w stanie wtedy uporządkować swoje myśli i ponownie nawiązać kontakt. Dodatkowo, kobieta może w ten sposób odkryć, że nie będzie się za nim uganiać, ponieważ jest wartościową, świadomą swoich zalet, jednostką. A nie od dziś wiadomo, że mężczyźni za takimi kobietami szaleją.

Czy jest inna kobieta?

To scenariusz znany chyba wszystkim kobietom – wszystko jest w jak najlepszym porządku, aż mężczyzna nagle przestaje dzwonić, pisać, staje się oziębły i zdystansowany. Niestety, może być to również oznaką tego, że poznał inną kobietę, która wzbudziła jego większe zainteresowanie. W takiej sytuacji warto szczerze z nim porozmawiać. Kobieta musi postawić sprawę jasno – być może w takiej sytuacji mężczyzna wyzna, że poznał kogoś innego.

Taka sytuacja z pewnością jest trudna do zaakceptowania dla kobiety. Musi ona dać znać jasno, że nie może tego tolerować. W przypadku związku, który trwa przez długi czas, może być to bardzo trudne i bolesne. 

Kiedy kobieta mężczyzna traktuje związek jak pewnik

Faza wycofania u faceta często występuje także w stałych związkach, a nawet małżeństwach. Mężczyzna może poczuć się w relacji tak pewnie, że uznaje, że nie warto się o nią starać. To dlatego staje się zdystansowany, nie nawiązuje rozmów, albo wręcz specjalnie robi na złość swojej drugiej połowie.

Polecamy także: Jak odczytać intencje mężczyzny?

W takiej sytuacji warto pomyśleć o tym, jak podgrzać atmosferę pomiędzy partnerami. Oczywiście, nie jest to zadanie wyłącznie dla kobiety, jednak może ona ten proces zainicjować. Jeśli jednak mężczyzna nie jest zbyt chętny, by ponownie się zaangażować, warto pokazać mu, że partnerka ma swoje życie. Może umawiać się z koleżankami, znaleźć sobie nowe, pasjonujące hobby, a także zacząć realizować się w tym, o czym zawsze marzyła.

Może być tak, że dzięki temu mężczyzna dostrzeże, że ma u swojego boku wartościową, atrakcyjną i interesującą kobietę. Jeśli nie – jego strata.

Coś innego przyciąga jego uwagę

Kobiety powinny zdawać sobie sprawę z tego, że faza wycofania u mężczyzny wcale nie musi oznaczać, że w związku dzieje się nie najlepiej. Zazwyczaj okazuje się, że nie ma to nic wspólnego z relacja pomiędzy dwójką osób. Mężczyźni nie są tak dobrze zorganizowani jak kobiety i nie potrafią często wykonywać wielu rzeczy naraz. Dodatkowo, często nie potrafią zwierzać się ze swoich problemów. Dlatego zdarza się, że jeśli mężczyzna ma do wykonania ciężkie zadanie w pracy, absorbuje go nowe hobby bądź też męczy jakiś problem, zaczyna się wycofywać i odstawiać partnerkę na boczny tor.

W takiej sytuacji najlepiej po prostu przeczekać trudny czas, oczywiście jeśli takie okresy milczenia nie zdarzają się zbyt często.

Jak się zachować, kiedy nadchodzi faza wycofania u faceta? 

Kobiety, które chcą unikać w związku frustracji i nieporozumień, powinny postarać się zrozumieć mężczyzn. Oczywiście, nie dotyczy to sytuacji, kiedy mężczyzna wycofuje się, bo tak mu wygodnie i nie zwraca na partnerkę najmniejszej uwagi. 

W sytuacji, kiedy mężczyzna milczy, partnerka powinna ze zrozumieniem zapytać się go o jego myśli i odczucia. Rozmowa o tym nie każdemu mężczyźnie przyjdzie łatwo, jednak często pozwala na ponowne zaangażowanie się w relację. Panie muszą także uszanować to, że mężczyzna nieco wolniej przetwarza informacje, zwłaszcza te dotyczące emocji i związku. Warto więc dać mu czas na spokojne przemyślenie swoich uczuć i oswojenie się z nimi. Obrażanie się nic nie da i na pewno nie poprawi relacji.

Oczywiście, w tym wszystkim nie wolno zapominać o samej sobie. Jeśli kobieta czuje się urażona zachowaniem mężczyzny i jest zraniona, nie powinna tego przed nim ukrywać. Dzielenie się z partnerem swoimi uczuciami może zachęcić go do tego samego. 

(Visited 8 112 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij