Autor : 9:43 am Skóra

Na czym polega depilacja hollywoodzka?

Depilacja hollywoodzka bikini to w ostatnich latach bardzo popularny zabieg, który polega na usuwaniu owłosienia z miejsc intymnych. Jeszcze kilkanaście lat temu bardziej popularne były depilacje brazylijskie bądź jedynie częściowe, polegające na niepełnym usunięciu owłosienia.

Jeszcze do niedawna depilację miejsc intymnych traktowano jako temat tabu – dziś staje się ona jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Decydują się na nią kobiety w różnym wieku, które chcą zadbać o swój komfort i dobre samopoczucie. Trzeba podkreślić, że depilacja hollywoodzka wykonywana przy pomocy tradycyjnych metod może okazać się zabiegiem mało przyjemnym i niezbyt skutecznym. Na czym dokładnie polega depilacja hollywoodzka?

Depilacja bikini – dostępne metody

Na depilację bikini decydują się kobiety w różnym wieku, które chcą pozbyć się zbędnego owłosienia. Jej popularność nasila się tuż przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, a co za tym idzie – czasem noszenia mocno wyciętych strojów kąpielowych. Jeśli chodzi o depilację stref intymnych, to depilator elektryczny, kremy do golenia bądź też golenia maszynką, niekoniecznie są najlepszym pomysłem. Kobiety, które chcą pozbyć się niechcianych włosków, mogą zdecydować się na profesjonalny zabieg wykonywany w salonie kosmetycznym przy pomocy wosku, pasty cukrowej bądź też lasera.

Wiele kobiet wciąż nie zdaje sobie sprawę z tego, czym różni się depilacja hollywoodzka i brazylijska.

Różnice pomiędzy depilacja hollywoodzką i brazylijską

Depilacja brazylijska jest zabiegiem, na który wciąż decyduje się najwięcej kobiet. Jego nazwa pochodzi od założonego przez siostry z Brazylii nowojorskiego salonu, który jako pierwszy na świecie wprowadził do swojej oferty usługę tego typu depilacji. Metoda brazylijska depilacji polega na tym, że kosmetyczka usuwa całość owłosienia z okolic intymnych, łącznie z łonem, pośladkami, wargami sromowymi oraz okolicami pomiędzy pośladkami. Pozostawia się jedynie wąski paseczek bądź też wzorek z włosków na wzgórku łonowym.

Wydepilowanie wszystkich włosków z okolic intymnych, włączając pośladki i przestrzenie pomiędzy nimi, bez pozostawiania jakiegokolwiek owłosienia to z kolei hollywoodzka depilacja bikini. Śmiało można stwierdzić, że jest to metoda, która gwarantuje największe uczucia estetyki i komfortu. Efektem przeprowadzenia zabiegu jest perfekcyjnie gładka strefa bikini.

Sprawdź:  Czy warto stosować kolagen do picia?

Depilacja hollywoodzka – jak się do niej przygotować?

Każda kobieta, która chce podać się w depilacji hollywoodzkiej, przed rozpoczęciem zabiegu powinna zadbać o odpowiednią długość włosków. Jeśli będą one zbyt krótkie – efekt depilacji nie będzie najlepszy, bowiem nie wszystkie zostaną usunięte. Z kolei zbyt długie włoski mogą być przyczyną szarpania i niepotrzebnego bólu przy stosowaniu masy cukrowej bądź też wosku. Uznaje się, że optymalna długość włosów do zabiegu depilacji hollywoodzkiej to około pół centymetra. Panie, które chcą udać się na depilację hollywoodzką, a ich włoski są nieco zbyt długie, mogą samodzielnie przyciąć je nożyczkami bądź też poprosić kosmetyczkę, aby się tym zajęła. Z kolei te panie, które chcą przeprowadzić depilację hollywoodzką metodą laserową przed pierwszym zabiegiem powinny dokładnie ogolić włosy maszynką. Wszystko po to, by laser nie spalił ich w trakcie zabiegu. 

Kilka dni przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z solarium, sauny oraz opalania. Aby uniknąć wrastania włosków po zabiegu, dzień przed nim można wykonać peeling. W dzień zabiegu trzeba zrezygnować z nakładania na skórę olejków i balsamów, mogą one bowiem uniemożliwić przyklejanie się pasty cukrowej bądź też wosku. 

Depilacja woskiem czy pastą cukrową?

Kobiety, które decydują się na zabieg depilacji hollywoodzkiej, zazwyczaj decydują się na depilację woskiem lub pastą cukrową. Warto wiedzieć, na czym polegają różnice pomiędzy tymi zabiegami.

Depilacja woskiem to dość bolesny zabieg, zwłaszcza jeśli jest przeprowadzany na skórze wrażliwych okolic intymnych. Wosk rozgrzewa się do wysokiej temperatury, przez co już samo położenie go na skórę może być mało przyjemne. Zastygnięty wosk odrywany jest razem z włoskami przeciwnie do kierunku ich wzrostu. Zastosowanie wosku umożliwia wyrwanie niemal wszystkich włosów z określonej partii ciała. Z racji tego, że wosk przykleja się nie tylko do włosów, ale i do skóry, to po zabiegu może być ona nieco podrażniona.

Depilacja pastą cukrową jest o wiele bardziej komfortowym zabiegiem. Wszystko dlatego, że pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, ale jedynie do samych włosków. Sam zabieg jest dużo mniej bolesny i pozostawia skórę w lepszej kondycji, niemniej jednak jest nieco mniej skuteczny – pozostawia więcej nie wyrwanych włosków niż wosk. Depilacja pastą cukrową jest nieco droższa i wciąż zdarzają się salony kosmetyczne, które nie mają jej w swojej ofercie.

Sprawdź:  4 powody, dla których warto stosować mus do depilacji ciała

Jak wygląda depilacja hollywoodzka w salonie?

Większość kobiet na myśl o zabiegu depilacji intymnej wciąż odczuwa dyskomfort psychiczny i skrępowanie. Tymczasem trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że obecnie zabiegi takie są bardzo popularne, toteż z pewnością nie powinny być powodem do stresu. W profesjonalnych salonach kosmetycznych zawsze na pierwszym miejscu jest komfort psychiczny klientki, która może skorzystać z jednorazowej bielizny w celu polepszenia swojego samopoczucia.

Nie ma co ukrywać, że zabieg depilacji hollywoodzkiej jest dość bolesny i mało komfortowy, jednak profesjonalna kosmetyczka będzie w stanie przeprowadzić go jak najszybciej i jak najmniej boleśnie dla klientki.

Efekty zabiegu są też długotrwałe – utrzymują się nawet przez 4 tygodnie. Z każdą kolejną depilacją włoski stają się coraz bardziej osłabione, toteż kolejne zabiegi wiążą się z mniejszym bólem. Oczywiście, depilację hollywoodzką można bez żadnych przeszkód wykonać we własnym domu, niemniej jednak jest to zabieg, który wymaga wprawy. Przed pierwszą samodzielną depilacją warto kilka pierwszych zabiegów przeprowadzić u kosmetyczki i dopiero potem, jak włoski staną się znacznie słabsze, spróbować własnych sił. 

Jak pielęgnować skórę po depilacji hollywoodzkiej?

Kobiety, które chcą zapobiegać wrastaniu włosków oraz przez długi czas cieszyć się gładką skórą, powinny bezwzględnie stosować się do zaleceń kosmetyczki. Przede wszystkim, póki skóra jest jeszcze podrażniona po zabiegu, nie wolno wykonywać ćwiczeń fizycznych, opalać się i pływać. Kiedy proces jej regeneracji się zakończy, trzeba zapewnić jej optymalne nawilżenie, a także złuszczanie przy pomocy peelingu. Dobrze jest także przed kolejnym zabiegiem depilacji unikać golenia maszynką. W sklepach i drogeriach dostępne są także specjalne preparaty, które zmiękczają włoski, a także opóźniają ich wzrost.

Podsumowując, zabieg depilacji hollywoodzkiej w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny. Pozwala on na uzyskanie naprawdę spektakularnych efektów – zadbanej i perfekcyjnie gładkiej strefy bikini. Depilacja okolic intymnych to rozwiązanie dla tych wszystkich kobiet, które chcą cieszyć się gładką skórą przez długi czas. 

(Visited 120 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij