Autor : 8:12 am Skóra

Drenaż limfatyczny twarzy – jak działa i kto może z niego skorzystać?

Większość kobiet marzy o dotlenionej, gładkiej, świetlistej oraz sprężystej skórze. Nie wszystkie wiedzą jednak, że istnieje zabieg, dzięki któremu można to wszystko osiągnąć. Zabieg, który redukuje opuchliznę, zwalcza cienie pod oczami i drobne zmarszczki – brzmi jak marzenie! 

Na czym polega drenaż limfatyczny twarzy?

Masaż limfatyczny twarzy jest techniką, w której mechanicznie stymuluje się limfę, aby zapewnić jej prawidłowy przepływ. Jest to metoda, którą można stosować nie tylko w przypadku twarzy, ale również wszystkich części ciała – także kończyn dolnych oraz górnych. Zadaniem masażu limfatycznego jest przepchnięcie nagromadzonej limfy, co pozwala na przywrócenie poprawnego funkcjonowania układu limfatycznego, zlikwidowanie obrzęków, a także oczyszczenie tkanek organizmu.

W jaki sposób wykonuje się drenaż limfatyczny twarzy?

Drenaż limfatyczny twarzy to zabieg wykonywany przez fizjoterapeutę bądź też masażystę. Wykonuje on okrężne ruchy, rozpoczynając od węzłów chłonnych, stopniowo przesuwając się ku górze. Manualny drenaż limfatyczny twarzy kolejno obejmuje okolice mostka, szyi, węzłów chłonnych, twarz oraz głowę. Dla niektórych pacjentów początek drenażu limfatycznego może być dość nieprzyjemny, jednak już po kilku minutach odczucia te zanikają, a zabieg staje się neutralny. Całość masażu limfatycznego twarzy trwa nie dłużej niż 30 minut. Trzeba jednak podkreślić, że w celu zagwarantowania najlepszych efektów, drenaż limfatyczny twarzy najlepiej wykonać jest w serii kilku zabiegów. O ich ilości oraz optymalnych odstępach zadecyduje kosmetolog lub fizjoterapeuta.

Drenaż limfatyczny oczu – efekty 

Sińce pod oczami to problem ogromnej ilości kobiet. Niektóre z nich sądzą, że taki jest ich urok i nic nie próbują z tym zrobić. Tymczasem prawda jest taka, że na ich powstawanie wpływają najróżniejsze czynniki, takie jak nagromadzenie stresu, problemy ze snem, uwarunkowania dziedziczne i różnego rodzaju choroby.

Na kształtowanie się sińców pod oczami może wpływać również zaburzony przepływ limfy, z którym szybko można sobie poradzić przy pomocy masażu. Masaż na opuchnięte oczy pozwala skutecznie pozbyć się zasinień i przywrócić twarzy młodość i blask.

Na początku trzeba jednak podkreślić, że pojawiające się sińce mogą mieć najróżniejsze przyczyny. Często stanowią one jeden z pierwszych objawów nieprawidłowej pracy nerek, cukrzycy, chorób układu krwionośnego, AZS, niedożywienia, odwodnienia, anemii oraz zaburzeń wątroby. U niektórych pacjentów sińce pod oczami mogą pojawiać się na skutek zakażenia pasożytami.

Aby móc skutecznie zwalczać sińce pod oczami, trzeba określić przyczynę ich powstawania. Kiedy jest już ona znana, można udać się na profesjonalny masaż limfatyczny. Odpowiednio dobrane ruchy w krótkim czasie pozwolą znacznie zminimalizować problem, a także pozbyć się nieestetycznego zasinienia. Masaż limfatyczny okolic oczu dodatkowo pozwala na odprężenie się i pozbycie się nagromadzonych toksyn. Oczy będą wydawać się bardziej otwarte, co wizualnie odmładza twarz. Skóra po zakończonym masażu stanie się promienna i napięta.

Efekty masażu limfatycznego twarzy

Osoby, które zdecydowały się na drenaż limfatyczny twarzy, już po pierwszym zabiegu mogą zauważyć znaczną poprawę kondycji skóry. Zmarszczki stają się wyraźnie spłycone, a twarz – ujędrniona. Cała seria zabiegów pozwala na zlikwidowanie obrzęków, także tych spowodowanych stanami zapalnymi. Usprawnione krążenie limfy pozwala oczyścić komórki z toksyn, a także pozbyć się problemów z zatokami, które potrafią być bardzo uciążliwe.

Każda kobieta, która regularnie korzysta z dobrodziejstw drenażu limfatycznego twarzy, z pewnością jest w stanie opowiedzieć o długiej liście zalet z tego zabiegu. Przede wszystkim, masaż warto wykonać jako przygotowanie do innego rodzaju zabiegów kosmetycznych, takich jak peeling kawitacyjny czy też mikrodermabrazja. Limfatyczny masaż twarzy stosuje się również przed zastosowaniem wypełniaczy.

Co ciekawe, można wykonać go również samodzielnie w domu i będzie stanowić doskonałą podstawę pod domową pielęgnację twarzy. Dzięki sprawnie przeprowadzonemu masażowi składniki kosmetyków łatwiej wchłaniają się w skórę oraz lepiej przyswajają, a efekty ich stosowania stają się znacznie bardziej widoczne.

Czy można wykonać drenaż limfatyczny twarzy w domu?

Masaż limfatyczny twarzy spokojnie można wykonać w zaciszu własnego domu, jednak trzeba dbać o prawidłowe ułożenie rąk oraz poruszanie nimi. Odpowiednio dobrane ruchy wykazują naprawdę zbawienny wpływ na wygląd skóry oraz zdrowie. Wykonując masaż limfatyczny samodzielnie trzeba trzymać się podstawowych zasad:

  • masowanie od obwodu w kierunku ujścia żyły
  •  umiarkowane użycie siły
  •  utrzymanie wolnego, stałego tempa. 

Co ciekawe, masaż limfatyczny można na własną rękę wykonywać nawet codziennie, wspomagając funkcjonowanie skóry i całego organizmu.

Drenaż limfatyczny twarzy – przeciwwskazania

Kobiety, które chcą wypróbować na własnej skórze drenaż limfatyczny twarzy, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją przeciwwskazania do tego zabiegu. Aby zabieg nie doprowadził do poważniejszych powikłań zdrowotnych, warto się z nimi zapoznać. Do przeciwwskazań w przypadku drenażu limfatycznego należą:

  •  choroby układu sercowo-naczyniowego
  •  obrzęk płuc
  •  choroby nowotworowe
  •  niewydolność wątroby i nerek
  •  miesiączka
  •  padaczka
  •  zaawansowana miażdżyca naczyń
  •  zapalenie żył
  •  nadczynność tarczycy
  •  nadciśnienie tętnicze
  •  wady serca
  •  gorączka
  •  stany zapalne migdałków
  •  guzki w okolicach węzłów chłonnych
  •  zmiany ropne w okolicach zębów
  •  choroby skóry i jej uszkodzenia
  •  stany zapalne w organizmie

Wiele kobiet w ciąży zastanawia się, czy w walce z dokuczliwymi objawami mogą zastosować drenaż limfatyczny. Jest to zabieg, który może być stosowany u kobiet ciężarnych, jeśli lekarz prowadzący nie wyrazi żadnych obiekcji.

Skutki uboczne drenażu limfatycznego twarzy

Drenaż limfatyczny twarzy uznawany jest za bezpieczny i nieinwazyjny zabieg. Opiera się on bowiem na umiarkowanym i lekkim naciągnięciu skóry, toteż nie powoduje żadnego dyskomfortu, który mógłby wiązać się z masażem tkanek głębokich.

Jednakże u niektórych kobiet podczas zabiegu pojawia się ból. Otóż, nie powinien on towarzyszyć zabiegowi masażu limfatycznego. Jego pojawienie się może być oznaką schorzenia, które sprawia, że masaż może przynieść więcej szkód niż pożytku. Mowa tutaj między innymi o miejscowych infekcjach. W przypadku, kiedy podczas zabiegu pacjentka odczuwa jakikolwiek ból, należy niezwłocznie przerwać masaż w celu konsultacji z lekarzem.

Drenaż limfatyczny twarzy to zabieg, który cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet marzących o sprężystej i rozświetlonej twarzy. Jego niewygórowana cena to kolejny czynnik przemawiający za jego stosowaniem. Bez żadnych problemów można wykonać go samodzielnie w domu, bądź też zdać się na pomoc specjalisty i oddać się błogiemu relaksowi w gabinecie kosmetycznym.

(Visited 34 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij