Autor : 12:09 pm Skóra

Krem endoliftingujący do twarzy — co to znaczy?

Krem endoliftingujący do twarzy — co to znaczy?

Na pewno nie raz słyszałaś lub słyszałeś o kremie, który cudownie usuwa zmarszczki i wygładza cerę. Jednak nie wszystkie kosmetyki, których producenci obiecują takie spektakularne efekty, rzeczywiście są skuteczne. Duża część z nich działa tylko na powierzchni skóry, dlatego ich stosowanie może nie przynieść satysfakcjonujących rezultatów. Alternatywą dla nich jest krem endoliftingujący do twarzy. Dowiedz się o nim więcej!

Krem endoliftingujący – co to takiego?

Krem endoliftingujący, w odróżnieniu od większości kosmetyków dostępnych na rynku, skupia się na wnętrzu skóry, a nie na jej powierzchni. Jest to możliwe dzięki jego zaawansowanym składnikom opracowanym w laboratoriach. Tę kosmetyczną nowinkę zapoczątkował krem Yonelle

Jak działa krem endoliftingujący?

To, co widzisz, gdy oglądasz swoją twarz w lustrze, to naskórek. Jego kondycja ma ogromne znaczenie i wpływa na to, czy twoja cera wygląda promiennie, młodo i świeżo. Jednak za naskórkiem kryją się struktury skórne, które są odpowiedzialne za jej naprężenie i jędrność.

Twoją skórę podpiera „rusztowanie”, które składa się z elastyny i kolagenu. Są to fibrylarne białka podporowe w formie włókien. Elastyna odpowiada za elastyczność skóry – dzięki temu może się ona rozciągać i wracać do swojego poprzedniego kształtu. Natomiast kolagen zapewnia jej jędrność.

Z czasem „rusztowanie” skóry jest w coraz gorszym stanie. Tworzy go coraz mniej białkowych włókien (wraz z wiekiem spada ich produkcja przez organizm), dlatego owal twarzy zaczyna się zmieniać, na skórze pojawiają się zmarszczki mimiczne, a potem coraz wyraźniejsze linie. Jest to naturalny proces starzenia się, który jednak można nieco spowolnić. Właśnie to jest zadaniem kremu endoliftingującego.

Tworzące go składniki wspierają bezpośrednio „rusztowanie” skóry. Jak to możliwe? To zasługa 4 procesów:

  • biofuzji – wtapiania się kosmetyku w skórę,
  • infuzji – przenoszenia składników kremu w głąb skóry,
  • endofuzji – wspierania struktur skóry przez składniki aktywne kosmetyku.
Sprawdź:  Drenaż limfatyczny twarzy - jak działa i kto może z niego skorzystać?

Jakie składniki aktywne zawiera krem endoliftingujący Yonelle?

Krem endoliftingujący Yonelle to kosmetyk przeznaczony dla osób, które chcą zmniejszyć widoczność zmarszczek, wygładzić cerę i sprawić, by wyglądała młodziej. Znajdujące się w nim składniki aktywne, które głęboko przenikają w głąb skóry, to NANODYSKI™ z aktywnymi peptydami.

Peptydy to organiczne związki chemiczne, które wspomagają syntezę kolagenu i elastyny, czyli włókien budujących rusztowanie skóry. Tym samym pomagają one ją wygładzić, ujędrnić i uelastycznić.

W kremach Yonelle peptydom towarzyszą też np. ceramidy, które wspierają nawilżenie skóry i naskórka oraz jego barierę ochronną. Znajdują się też w nich np. olejek jojoba czy masło shea. Ich zadaniem jest wspieranie kondycji naskórka, jego nawilżenia, natłuszczenia i ochrony.

Jeśli szukasz kosmetyku przeciwstarzeniowego, uważnie przeczytaj jego skład i dowiedz się więcej o jego składnikach. Pamiętaj, że stosowanie kremów, które przenikają do głębszych warstw skóry, może przyczynić się do zwycięskiej walki z oznakami starzenia.

(Visited 10 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij