Autor : 7:03 pm Perfumy

Perfumy Chanel – współczesny przymiot kobiecości

Nie ma drugiej marki modowej, która byłaby równie rozpoznawalna, podziwiana, a wręcz pożądana. Chanel budzi powszechne skojarzenia z najwyższą klasą, doskonałą jakością oraz nimbem luksusu. Marka jest znana przede wszystkim z kultowych już linii perfum, kierowanych głównie do pań. Perfumy Chanel to obiekt pożądania niejednej kobiety, dlatego stanowią doskonały pomysł na prezent z okazji rocznicy ślubu, świąt, urodzin etc. Więcej o perfumach marki Chanel przeczytasz w naszym artykule.

Kilka słów o marce Chanel

Chanel należy do absolutnej czołówki najbardziej cenionych marek w świecie mody. Została założona przez słynną Coco Chanel, która w rzeczywistości nazywała się Gabrielle Benheur Chanel. Przydomek „Coco” nadała sobie sama, co pozwoliło jej odciąć się od trudnego dzieciństwa i związanych z tym wspomnień (Chanel m.in. została wcześnie osierocona).

Po uwolnieniu się od przeszłości Coco zaczęła rozwijać swoją karierę krawiecką. Szybko dała się poznać jako prawdziwa innowatorka i wizjonerka. Jej kolekcje wyróżniały się klasą, ale też oryginalnymi czy wręcz szokującymi jak na ówczesne standardy pomysłami – Chanel m.in. promowała przenoszenie męskich elementów garderoby do świata mody damskiej. Projektantka wypromowała również bardzo popularny do dziś styl marynarski oraz stworzyła słynną „małą czarną”.

Perfumy Chanel – globalny obiekt pożądania

W ofercie Domu Mody Chanel stosunkowo szybko, bo już w drugiej dekadzie XX wieku, pojawiły się pierwsze perfumy. Marka i na tym polu odniosła olbrzymi sukces. Dziś perfumy Chanel stanowią wręcz sztandarowy produkt tego domu mody, z którym jest on powszechnie kojarzony (i to pomimo szerokiej oferty innych produktów, na czele z kultowymi torebkami Chanel).

Oczywiście najbardziej znanym zapachem marki jest Chanel no. 5. Nazwa tego zapachu weszła do mowy potocznej i sięgamy po nią wtedy, gdy chcemy podkreślić, że mówimy o czymś luksusowym, pożądanym, kosztownym, poza zasięgiem przeciętnego zjadacza chleba.

Sprawdź:  Zapachy dla niej i dla niego

Perfumy Chanel no. 5 to ostatni zapach, jaki osobiście zaaprobowała Coco Chanel. Zadebiutowały w maju 1921 roku, jednak numeracja nie ma związku z miesiącem premiery. Piątka była po prostu ulubioną cyfrą Coco, która uznawała ją za szczęśliwą.

Chanel no. 5 to do dziś jeden z najbardziej poszukiwanych, pożądanych i ikonicznych zapachów dostępnych na rynku. Wbrew obiegowej opinii nie jest to propozycja zarezerwowana wyłącznie dla osób majętnych, mogących sobie pozwolić na kupowanie luksusowych produktów.

Owszem, Chanel no. 5 należy raczej do tych droższych perfum, natomiast wciąż nie są to kwoty szokujące – 100 ml flakonik spokojnie da się kupić grubo poniżej 400 zł. Inne, mniej rozpoznawalne zapachy Domu Mody Chanel, są znacznie tańsze. Co ciekawe, w ofercie dostępne są również perfumy męskie.

Perfumy Chanel to doskonały pomysł na prezent dla siebie lub kogoś bliskiego. Jeśli szukasz wyjątkowego podarunku np. dla partnerki, to wręczając jej flakonik perfum Chanel możesz mieć pewność, że zrobisz na niej duże wrażenie.

Gdzie kupisz perfumy Chanel?

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ogromna popularność perfum Chanel ma bezpośrednie przełożenie na zalewanie rynku podróbkami produktów tej marki. Naprawdę łatwo jest się naciąć i trafić na falsyfikat. Podróbki są sprzedawane zarówno online, jak i stacjonarnie – same sklepy często nie zdają sobie sprawy z tego, że oferują produkty „z alternatywnego obiegu”.

Chcąc uniknąć nieprzyjemnej i kosztownej wpadki, a przede wszystkim zawodu z powodu niskiej jakości i trwałości perfum, kup je w sprawdzonym miejscu. Naszą rekomendację ma drogeria internetowa Super Drogeria, w której znajdziesz wyłącznie oryginalne perfumy Chanel i wielu innych cenionych marek modowych. Drogeria oferuje zarówno prawdziwe perfumy, jak i wody perfumowane, wody toaletowe czy wody kolońskie, jak również atrakcyjne cenowo testery perfum.

Sprawdź:  Jak sprawdzić oryginalność perfum?

Już teraz sprawdź perfumy Chanel dostępne w Super Drogerii i wybierz zapach dla siebie lub bliskiej osoby na https://www.super-drogeria.pl/pl/producers/chanel-1661951056.html.

(Visited 15 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij