Autor : 1:38 pm Moda

Jak wiązać strój kąpielowy? Praktyczny poradnik do każdego stroju

Jak wiązać strój kąpielowy Praktyczny poradnik do każdego stroju

Lato jest tuż za rogiem, więc pora wybrać się na plażę! Jednak zanim zaczniesz pakować swój ulubiony strój kąpielowy, czy zastanawiałaś się kiedyś, jak go dobrze zawiązać, żeby wyglądać bajecznie i czuć się komfortowo przez cały dzień? Masz szczęście! W tym artykule przyjrzymy się różnym sposobom wiązania kostiumu kąpielowego, dzięki czemu będziesz wyglądać i czuć się jak najlepiej. Zaczynajmy!

Jedno- czy dwuczęściowy strój kąpielowy?

Istnieje kilka rodzajów strojów kąpielowych, które można wiązać. Oprócz klasycznego bikini jest jeszcze dwuczęściowe tankini i strój jednoczęściowy. Opiszmy je, aby lepiej zrozumieć podejście do wiązania.

  • Bikini – Najbardziej popularny strój kąpielowy dla kobiet. Składa się z dwóch oddzielnych części: góry na cienkich ramiączkach i dołu. Większość modeli bikini można wiązać na różne sposoby.
  • Monokini – Monokini to jednoczęściowy strój kąpielowy, który jednocześnie zakrywa brzuch. Większość modeli monokini ma paski do wiązania na szyi i plecach.
  • Tankini – Tankini to dwuczęściowy strój kąpielowy, w którym góra przypomina koszulkę. Ten model często posiada szersze ramiączka do wiązania na plecach.

Jak zawiązać strój kąpielowy – 3 sposoby

Strój kąpielowy jest obowiązkowym elementem garderoby każdej plażowiczki. Jednak kluczowe znaczenie zarówno dla wygody, jak i stylu, ma prawidłowe wiązanie. Jak wiązać strój kąpielowy, aby wyglądać modnie i swobodnie poruszać się po plaży? Oto kilka najpopularniejszych sposobów wiązania kostiumu kąpielowego.

Wiązanie na szyi

Najbardziej klasyczny sposób na wiązanie stroju kąpielowego to wiązanie na szyi. Najczęściej zawiązujemy w ten sposób kostiumy dwuczęściowe, a dzięki specjalnym klamrom i paskom, które takie kostiumy zwykle posiadają, ten sposób jest niezwykle łatwy.

Jeśli wiążesz swój strój na szyi, pamiętaj, że wiązanie na szyi nie powinno powodować ucisku. Upewnij się, że ramiączka są dobrze wyregulowane, aby strój kąpielowy idealnie przylegał do ciała.

Wiązanie na plecach

Dwuczęściowe kostiumy kąpielowe można wiązać także na plecach. Dotyczy to zwłaszcza tych modeli, których górna część posiada pasek lub klamerki umożliwiające regulację rozmiaru. Pozwala to na łatwe dopasowanie kostiumu do figury, a co za tym idzie wpływa pozytywnie na wygodę noszenia kostiumu.

Wiązanie w pasie

Jednoczęściowy kostium kąpielowy możesz łatwo zawiązać, dzięki paskom w talii. Choć tego typu kostium ukrywa więcej ciała i łączy ze sobą górę i dół, noszenie go może być wygodne. Wystarczy, że odpowiednio zawiążesz paski.

Chociaż wiązanie w pasie jest typowe dla kostiumów jednoczęściowych, możesz w ten sposób zawiązać także kostium dwuczęściowy. Wystarczy, że połączysz górę i dół elastycznym paskiem, co poza poprawą komfortu doda Ci także stylu i elegancji.

Wiązanie stroju kąpielowego dla różnych sylwetek

Czy myślałaś kiedyś o tym, że wiązanie warto dopasować do swojej figury? Odpowiednio dobrany sposób wiązania stroju kąpielowego może pomóc podkreślić atuty Twojej sylwetki i poprawić komfort noszenia.

Sylwetka klepsydra

Kobiety o sylwetce klepsydry powinny wybierać stroje kąpielowe z mocnym wiązaniem na plecach i szyi, aby podkreślić talię.

Sylwetka gruszka

Osoby o sylwetce gruszki powinny skupić się na podkreśleniu górnej części ciała. Dobrym sposobem wiązania stroju kąpielowego przy większym biuście jest wiązanie na szyi. Dobrze wybierać kostiumy, w których góra ma szersze ramiączka.

Sylwetka jabłko

Kobiety o sylwetce jabłka powinny wybrać sposób wiązania, który optycznie wysmukli sylwetkę. Warto postawić na wiązanie na plecach w sposób krzyżowy, gdzie paski łączące górę z dołem łączymy ze sobą na krzyż. Podkreśli to talię i doda harmonii proporcjom ciała.

Sylwetka prostokąt

Osoby o sylwetce prostokąta powinny skupić się na dodaniu krągłości swojej sylwetce. Wiązanie stroju kąpielowego w sposób klasyczny na szyi lub plecach może pomóc w osiągnięciu tego celu.

Jaki kostium kąpielowy wybrać, aby łatwo go wiązać?

Jeśli wiązanie stroju kąpielowego sprawia Ci jakąś trudność, zanim go kupisz, pomyśl o kilku rzeczach, które mają wpływ na tę czynność.

Rodzaj stroju kąpielowego

Jeśli zależy Ci na łatwości wiązania, dobrą opcją będzie wybór stroju kąpielowego z szerokimi ramiączkami lub paskami, które można łatwo chwycić i zawiązać, np. takich jak bikini z wiązanymi elementami na szyi i plecach.

Wybór materiału

Materiał, z którego wykonany jest strój kąpielowy, ma duże znaczenie dla komfortu noszenia. Wybieraj materiały elastyczne i miękkie, które łatwo się wiążą i utrzymują kształt.

Rozważ opcje z zapięciami

Jeśli masz trudności z wiązaniem stroju kąpielowego, możesz również rozważyć modele z zapięciami, takie jak klamry czy zamek. Choć nie są to tradycyjne wiązania, mogą ułatwić zakładanie i zdejmowanie stroju kąpielowego.

Zawiązanie stroju kąpielowego nie musi być trudne

Wiązanie stroju kąpielowego to sztuka, której warto się nauczyć, aby uzyskać wygodę i stylowy wygląd na plaży czy basenie. Wybierz odpowiedni rodzaj stroju kąpielowego oraz sposób wiązania, który najlepiej pasuje do Twojej sylwetki i potrzeb. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom wiesz już, jak wiązać strój kąpielowy.

(Visited 211 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij