Autor : 11:24 am Moda

Damski zegarek z diamentami – marzenie każdej kobiety. Jak wybrać ten idealny?

W kategorii „zegarki” to prawdziwa perełka. Luksusowe czy minimalistyczne, to zawsze niezwykła ozdoba damskiej dłoni. Zegarki z diamentami, ale również te wysadzane innymi kamieniami szlachetnymi, łatwo kradną kobiece serca. Jeśli decydujesz się na taki model, przeczytaj i dowiedz się, dlaczego warto zrobić zakupy w autoryzowanym sklepie, jak potwierdzić oryginalność diamentów, jaki certyfikat powinny mieć oraz na jakie inne elementy warto zwrócić uwagę.

Jak sprawdzić, czy Twój wymarzony zegarek z diamentami jest wart swojej ceny?

Marzysz o zegarku z diamentami? Pokochałaś ten blask? Musisz liczyć się z tym, że najbardziej pożądany, najlepszy przyjaciel kobiety może być kosztowny. Ceny tych efektownych czasomierzy zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Markowy zegarek z diamentami kosztuje tyle, ponieważ diamenty to najdroższe kamienie szlachetne na świecie. Na cenę zegarka wpływa mierzony w karatach rozmiar diamentów oraz ich ilość. Istotną rolę odgrywa również szlif, który odpowiada za to, że kamienie są mniej lub bardziej połyskujące. Idealnie oszlifowany diament od swojej powierzchni rozszczepia promienie świetlne. Dodatkowo im mniej skaz ma diament i im jest bielszy, tym jest cenniejszy. Idealnym diamentem, a zarazem synonimem luksusu, jest bardzo pożądany, niezwykle rzadki, unikalny diament przezroczysty.

Kupując zegarek z diamentami, wiedz, że każdy kamień powinien mieć certyfikat jednego z trzech uznanych na świecie laboratoriów, potwierdzający jego autentyczność:

 1. belgijskie The Diamond High Council (Hoge Raad voor Diamant)
 2. International Gemological Institute – belgijskie z oddziałami na całym świecie 
 3. amerykańskie Gemological Institute of America

Na certyfikacie powinny widnieć:

 • numer identyfikacyjny diamentu (identyczny jak ten laserowo wygrawerowany na diamencie) 
 • rodzaj szlifu
 • kształt szlifu
 • inne parametry dotyczące szlifu
 • wymiary kamienia
 • liczba karatów (1 karat = 0,2g)
 • barwa kamienia
 • czystość kamienia

Kupując zegarek z diamentami, warto wybierać renomowane szwajcarskie marki. Zegarki damskie szwajcarskie to gwarancja najlepszej jakości, najwyższej klasy, precyzyjności oraz estetyki wykonania. 

Zegarki damskie z diamentami – kiedy je nosić i jakie do czego będą pasowały?  

Wybierając design zegarka, zastanów się kiedy i do czego chciałabyś go nosić. Jeśli ma pełnić funkcję eleganckiej ozdoby na co dzień, sięgnij po bardziej klasyczny, ponadczasowy model sportowy bądź minimalistyczny z diamencikami w miejscu indeksów, i tak doda Ci szyku i będzie robił wrażenie. Jeśli, z kolei, zegarek ma pełnić funkcję biżuterii podczas wielkiego wyjścia lub jakiejś specjalnej okazji, możesz poszaleć z bransoletą i szukać pośród tych bardziej ozdobnych. Na uwagę zasługują m.in. bransolety mediolańskie lub te z dużymi ogniwami. 

Jak śpiewała niegdyś Marilyn Monroe „Diamonds are a girl’s best friend”. Wybierz więc taki wyrób wśród tych najbardziej ekskluzywnych czasomierzy, który Cię oczaruje i będzie Cię czarował i czarował latami… 

Materiał partnera

(Visited 25 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij