Autor : 7:04 pm Skóra

Czy warto stosować kolagen do picia?

Czy warto stosować kolagen do picia?

Kolagen do picia coraz bardziej zyskuje na popularności. Dowiedz się, czy warto go pić i jakie ma właściwości.

Kolagen to białko, które stanowi około 30% masy białkowej w naszym organizmie. Jest niezbędny do budowy tkanki łącznej, skóry, włosów, paznokci, stawów i kości. Zapewnia też prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, krwionośnego i nerwowego. Jak więc widzisz, jest niezwykle ważny dla całego naszego organizmu.

Poziom kolagenu spada wraz z wiekiem

Niestety z wiekiem produkcja kolagenu znacznie spada, co prowadzi m.in. do utraty jędrności i elastyczności skóry oraz pojawiania się na niej zmarszczek. Niedobór kolagenu wyraźnie odbija się też na kondycji włosów i paznokci. Dlatego warto dostarczać sobie kolagen z zewnątrz, aby uzupełniać ten, który nasz organizm traci wraz z wiekiem.

Z tego właśnie powodu suplementy z kolagenem zyskują coraz bardziej na popularności i są uwielbiane przez gwiazdy. Do ich stosowania przyznają się między innymi Kim Kardashian czy Victoria Beckham. Dowiedz się, dlaczego robią taką furorę.

Jak działa kolagen do picia?

W sklepach znajdziesz wiele rodzajów kolagenu do picia, nie każdy działa jednak tak samo. Najlepiej zdecydować się na kolagen do picia o przebadanym działaniu, którego efekty zostały potwierdzone. Warto wybierać też produkty z peptydami kolagenu, a nie wielkocząsteczkowym kolagenem, bo ich skuteczność jest bardzo wysoka.

Taki kolagen, jak na przykład kolagen do picia Reme, jest w stanie uzupełnić kolagen, który Twoja skóra traci w procesie starzenia. W efekcie możesz liczyć na poprawę elastyczności skóry, zmniejszenie widoczności zmarszczek wokół oczu, a także poprawę kondycji włosów i paznokci. Oprócz tego Reme kolagen do picia zawiera szereg witamin i minerałów, takich jak: witaminy C, witaminy z grupy B, selen czy jod. Dzięki temu holistycznie poprawia stan Twojej skóry.

Reme kolagen do picia – jak go stosować?

Czy jest bezpieczny, czy ma wyczuwalny smak, czy mogę dodać go do smoothie? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości dotyczące kolagenu do picia.

Czy kolagen do picia ma wyczuwalny smak?

Kolagen do picia Reme możesz kupić w trzech smakach: dwóch owocowych i jednym neutralnym. Jeśli więc szukasz produktu, który możesz dodać do kawy czy owsianki i który nie zmieni ich smaku, nie będziesz mieć z tym najmniejszego problemu.

 Czy kolagen do picia można dodawać do smoothie albo zupy?

Reme kolagen jest w formie proszku, który możesz dodać do dolnej potrawy, ważne tylko, aby nie była gorąca. Możesz rozpuścić go w ciepłej kawie, chłodnym soku czy owsiance.

 Jak często należy go pić?

Najlepiej raz dziennie, o dowolnej porze, ale warto robić to regularnie. Tylko wtedy możesz liczyć na naprawdę widoczne rezultaty.

 Czy to zdrowy produkt?

Tak i możesz go stosować nawet przy ograniczeniach dietetycznych. Kolagen Reme nie zawiera laktozy, glutenu ani cukru.

 W jakim wieku warto stosować kolagen do picia?

W każdym! Najlepiej zacząć jednak jak najwcześniej, na przykład gdy Twoja skóra zaczyna tracić kolagen po 25. roku życia. W każdym wieku przyniesie jej jednak widoczne korzyści.

(Visited 62 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij