Autor : 3:54 pm Profilaktyka

Jak witaminy wpływają na nasz nastrój?

Jak witaminy wpływają na nasz nastrój

Jeśli odczuwasz spadek energii, zauważyłaś obniżony nastrój lub problemy z koncentracją, warto zrobić badania krwi. Tego typu objawy mogą być spowodowane nieodpowiednim poziomem witamin i substancji mineralnych. Sprawdź, jak te składniki wpływają na nasz nastrój i które z nich są w tej kwestii kluczowe.

Które witaminy wpływają na samopoczucie?

Witaminy wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, i nasze samopoczucie nie stanowi od tej reguły wyjątku. Największy wpływ na to, jak się czujemy, mają następujące składniki:

  • witamina B9,
  • witamina B6,
  • witamina C,
  • witamina D.

Zły nastrój w dłuższej perspektywie może świadczyć o nieodpowiednim poziomie witamin w organizmie kobiety. Nietrudno wtedy zauważyć nie tylko pogorszone samopoczucie, ale także rozdrażnienie, problemy z koncentracją, brak apetytu, brak motywacji, obniżone libido, problemy z pamięcią czy kłopoty ze snem. Warto więc wiedzieć, że objawy mogą mieć najróżniejsze przyczyny.

Poza witaminami znaczenie mają oczywiście również minerały, takie jak cynk czy magnez. Nie należy o nich zapominać, choć osiągnięcie prawidłowego poziomu składników mineralnych jest znacznie prostsze niż wyrównanie braków witaminowych.

Witamina B9

Witamina B9 to składnik, który w pozytywny sposób wpływa na układ nerwowy oraz mózg. Może regulować samopoczucie, a także zmniejszać znużenie i rozdrażnienie. Jest również niezwykle istotny dla przyszłych mam, ponieważ dba o prawidłowy przebieg ciąży i poród.

Witamina D

Wymieniając witaminy dla kobiet – które wpływają na samopoczucie – nie sposób pominąć witaminy D. Nieodpowiedni poziom tej witaminy jest niezwykle częstym problemem i może powodować sezonowe zaburzenia nastroju. Jest to spowodowane faktem, iż w okresie jesienno-zimowym jest niewiele słońca. Specjaliści zalecają suplementy dla kobietz witaminą D zarówno w okresie przesilenia jesiennego, jak i wiosennego.

Sprawdź:  Złamanie nasady dalszej kości promieniowej

Suplementy dla kobiet a złe samopoczucie

Odpowiednio dobrane witaminy dla kobiet mogą okazać się pomocne w przypadku pogorszonego samopoczucia. Należy jednie zadbać o wybór odpowiednich suplementów, czyli takich, których twój organizm faktycznie potrzebuje. Przeanalizuj swój styl życia i stan zdrowia. Nieodpowiednio dobrana suplementacja może przynieść efekt odwrotny do pożądanego. Należy wziąć pod uwagę także ciążę. Nawet jeśli dopiero ją planujesz, multiwitaminy dla kobiet mogą ci pomóc w tym procesie. Szczególne znaczenie w tej kwestii ma witamina B9.

Witaminy dla kobiet należy stosować regularnie. To podstawa do osiągnięcia najlepszych efektów! Szacuje się, że pierwsze rezultaty widoczne są po około 2-3 miesiącach, jednak mogą pojawiać się nieco szybciej.

Zacznij od podstaw – zadbaj o zdrowy styl życia

Suplementy mogą ci pomóc w osiągnięciu lepszego samopoczucia, jednak podstawą powinien być zdrowy styl życia. Zacznij zdrowo się odżywiać – nie pomijaj w swoim codziennym jadłospisie warzyw i owoców. To cenne źródło witamin i minerałów, które są niezbędne.

Warto wiedzieć, że suplementy działają najlepiej, gdy idą w parze ze zdrowym żywieniem, aktywnością fizyczną i odpowiednio długim snem. Gdy zadbasz o te kwestie, będziesz cieszyć się dobrym samopoczuciem i energią każdego dnia!

(Visited 67 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij