Autor : 7:46 pm Rankingi

Suszarka slim – ranking najlepszych suszarek

Suszarka slim – ranking najlepszych suszarek

Wieszanie prania na wszystkich kaloryferach, czy na sznurkach w łazience jest czasochłonne i bywa, że pranie trzeba suszyć na raty. W domu gromadzi się wilgoć,  co nie jest korzystne dla ludzkiego zdrowia. Dlatego dobrym wyjściem jest zakup urządzenia, które wyręczy właściciela w suszeniu prania. Suszarka do prania pozwala szybko wysuszyć wypraną odzież. Usprawnia suszenie ubrań, oszczędza czas, a jej wersja slim (o niewielkich gabarytach) jest idealna do niedużych łazienek. Suszarki do ubrań są funkcjonalne – w godzinę wysuszą pranie,  na które wcześniej potrzebowaliśmy nawet dwa dni.  Dzięki specjalnym funkcjom suszarki pranie jest  mięciutkie,  i przyjemne w dotyku, a  pozbawione zagnieceń. Ubrania są  od razu gotowe do noszenia lub schowania do szafy. Obsługa suszarki jest prosta – wystarczy włożyć do bębna wyprane ubrania, wybrać program suszenia i wcisnąć guzik „start”. O tym, jak wielkim ułatwieniem jest suszarka do prania, przekonujemy się w zimie, kiedy to nie ma możliwości suszenia prania na balkonie lub w ogrodzie.

Na jakiej podstawie postał ranking suszarek slim?

Suszarki do ubrań zyskują popularność, choć czasami nie bardzo wiemy, jaki sprzęt jest naprawdę dobry i jakimi kryteriami kierować się przy jego wyborze. Z pomocą przychodzi ranking suszarek slim. Powstał w oparciu o wewnętrzne testy i analizy urządzeń różnych firm powszechnie dostępnych w największych sklepach sieciowych ze sprzętem AGD. Warto dodać, że producenci suszarek do ubrań są znani klientom z innych urządzeń domowych, np.: pralek, lodówek i zmywarek, a ich produkty od lat cieszą się uznaniem konsumentów. Przy tworzeniu rankingu suszarek slim do prania brano pod uwagę takie parametry, jak:  klasa  energetyczna, ilość programów, funkcję, opinie, parametry techniczne, niezawodność.  Poproszono też o opinię internautów – klientów największych sieci ze sprzętem AGD. 

W tworzeniu rankingu suszarek slim pomogły też recenzje blogerów. Na podstawie faktów technicznych i opinii użytkowników powstał rzetelny i wiarygodny ranking suszarek. Jest on systematycznie aktualizowany, co daje pewność, że na tej liście znajduje się najlepszy sprzęt.  Suszarki slim mają pojemność maksymalnie 7 kg, niewielką głębokość i są przeznaczone do małych łazienek. Ranking pokazuje, na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze suszarki. Wystarczy wybrać suszarkę odpowiednią do swoich potrzeb i przekonać się, jakie to cudowne uczucie mamy szybko suche pranie i nie jest ono rozłożone po całym domu.

Sprawdź:  Laktator elektryczny - pomoc dla karmiącej mamy. Sprawdź nasz ranking najlepszych laktatorów

Jakie są najważniejsze zasady użytkowania suszarki do prania?

Suszarka  bez wątpienia ułatwia życie domownikom. Aby proces suszenia odbywał się sprawnie, należy przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad. Do suszarki należy wkładać tylko odwirowane pranie – nie może ociekać wodą. Przeciążona suszarka  pracuje dłużej i zużywa więcej energii.  Zbyt ciężkie pranie  może nawet uszkodzić bęben. W większości nowoczesnych pralek wirowanie następuje  automatycznie po zakończeniu prania. Jeśli jednak tak się nie stanie, należy uruchomić go ręcznie z panelu sterowania.  Program suszenia dobiera się w zależności od rodzaju tkanin – odpowiedni program skraca czas pracy urządzenia. W suszarce należy suszyć tylko ubrania, których producent zezwala na suszenie w suszarce. Należy sprawdzić metkę – kwadrat  z kółkiem pośrodku, oznacza to, że nie można danej tkaniny suszyć mechanicznie. Może to spowodować jej skurczenie lub uszkodzenie. W takim wypadku lepiej skorzystać z tradycyjnej suszarki, np.: sznurka w łazience lub metalowej, rozkładanej suszarki na pranie.

Czasem suszenie w pozycji wiszącej powoduje rozciągnięcie tkaniny i wtedy należy rozłożyć ubranie  płasko na ręczniku. Wszystkie wskazówki dotyczące suszenia znajdują się na metce. W bębnie suszarki nie można za dużo prania, a jedynie tyle ile przewiduje instrukcja. Im mniej prania jest w środku, tym szybciej się wysuszy i nie będzie pogniecione.  Cały proces suszenia trwa  około 60 minut i nie powinien przeciągnąć się ponad 2 godziny.

W dbaniu o suszarkę bardzo ważne jest regularne oczyszczanie filtru z włosów i kłaczków. Takie zanieczyszczenia tamują przepływ powietrza i zmniejszają efektywność suszenia. Jak to zrobić? Wyjmujemy filtr, oczyszczamy z brudu, myjemy pod bieżącą wodą i wkładamy do suszarki.

Czym są funkcje parowe?

Funkcje parowe w suszarce – pozwalają szybko odświeżyć ubrania, bez konieczności ich prania. Mają zastosowanie w przypadku bardzo delikatnych tkanin, których nie można prać w pralce. Wspomniana funkcja pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, np. dymu tytoniowego z ulubionych ubrań.

Co jeszcze warto wiedzieć o ładowności suszarki slim?

Suszarka slim to sprzęt specyficzny – ma zdecydowanie mniejszą ładowność niż tradycyjna suszarka. Dzięki mniejszym rozmiarom znakomicie sprawdza się w mniejszych łazienkach. Przyjmuje się, że ładowność 5-6 kg w zupełności wystarczy na potrzeby 4 -osobowej rodziny. Należy pamiętać, że mokre rzeczy są znacznie cięższe niż suche i mają mniejszą objętość.  Jeżeli pralka ma ładowność 7 kg, to  bezpiecznie będzie wysuszyć ok. 5 kg odzieży.

Sprawdź:  Ranking Kaw Ziarnistych: Najlepsze Propozycje na Rynku w 2023

Dla kogo najlepszym rozwiązaniem jest suszarka slim?

Posiadacze balkonów lub ogrodu przydomowego w okresie wiosenno-letnim nie muszą martwić suszeniem prania. Suszenie prania na zewnątrz jest ekologiczne i pozostawia świeży zapach. W gorszej sytuacji są osoby mieszkające w mieszkaniach bez balkonu.  Dla nich suszarka slim to idealne rozwiązanie – jest funkcjonalna, a dodatkowo zapobiega tworzeniu się wilgoci w pomieszczeniu.

Do czego wykorzystać wodę pozostałą po suszeniu ubrań?

Wodą pozostałą po suszeniu ubrań nie używać do podlewania roślin, ponieważ zawiera ona detergenty. Za to idealnie nadaje się do mycia podłóg, czy czyszczenia balkonu. Świetnie nadaje się też do żelazka i wszelkich urządzeń generujących parę.  Jest wręcz zalecana, bo powoduje osadzania się kamienia. Wodę, którą odkłada suszarka, można przechowywać w baniakach bez obaw o brzydki zapach. Ze względu na swoją jałowość nic z nią się nie stanie nawet po kilku tygodniach. Ostatecznie można jej użyć do spłukania toalety i dzięki temu zaoszczędzić kilkanaście litrów wody, co na pewno przyczyni się do mniejszych rachunków za wodę.

Bardzo ważne pytania przed zakupem suszarki

Warto wiedzieć, że suszarki mogą mieć nawet kilkanaście programów, które podnoszą cenę urządzenia, a nie każdy użytkownik z nich korzysta. Najlepiej kupić model z takimi programami, jakich naprawdę potrzebujemy. Konieczne jest doprecyzowanie budżetu przeznaczonego na suszarkę i trzymanie się swoich założeń. Dzięki temu można kupić urządzenie, które spełni oczekiwania domowników, a nie będzie kosztowało majątku.

Suszarka do prania nie jest  co prawda najważniejszym sprzętem AGD w domu, ale jej posiadanie znacznie ułatwia życie i pozwala zaoszczędzić czas, który można przeznaczyć na inne aktywności. Za suszarką przemawia fakt, że wyjęte z niej rzeczy są gładkie, jak po prasowaniu, co oznacza, że prasowanie ubrań możemy odesłać do przeszłości.

(Visited 83 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij