Autor : 4:13 pm Profilaktyka

Jak szybko się uspokoić z pomocą olejków eterycznych? 5 kroków

Jak szybko się uspokoić z pomocą olejków eterycznych 5 kroków

Nerwowy dzień w pracy albo w domu? Remont, stres przed podróżą, a może kłótnia z partnerem? Oczywiście nie warto doprowadzać do stresujących momentów, ale czasem nie mamy wpływu na sytuację i za wiążące się w związku z nią emocje. Warto poszukać wsparcia – oczywiście bezpiecznego, naturalnego i skutecznego.

Sprawdź, jak szybko się uspokoić używając do tego celu olejków eterycznych. Oto bardzo skuteczna metoda w pięciu krokach.

Sposób na uspokojenie się

Technika ta tylko na początku wydaje się skomplikowana. Tak naprawdę jest bardzo łatwa w realizacji, ale warto dobrze się z nią zapoznać zawczasu i poćwiczyć. Te pięć kroków może również stać się inspiracją do znalezienia własnej metody na uspokojenie się.

Krok nr 1– Znajdź bezpieczne miejsce

Pewnie pamiętasz z dzieciństwa poszukiwanie tak zwanej “bazy”. Być może miałeś takie miejsce pod stołem czy na przykład pod schodami. W dorosłym życiu też warto znaleźć taką swoją bazę, w której będziesz mógł poczuć się po prostu dobrze. Chodzi o to, aby udać się tam na kilka minut w stresującej i napiętej sytuacji. Dla przykładu – zdenerwowało Cię podejście majstra, który naprawia hydraulikę w Twojej łazience? Udaj się do swojego bezpiecznego miejsca i oddychaj. Jeżeli znajdujesz się poza domem, to po prostu zmień na chwilę otoczenie, nawet w minimalnym stopniu.

Bardzo często napięcie w nas powoduje druga osoba. Bazą wówczas jest miejsce, gdzie znajdziemy się na chwilę bez niej. Chodzi po prostu o odcięcie się od danej sytuacji, która powoduje rozdrażnienie.

Krok numer 2 – Rozluźnij się

Tak, tak – łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Spróbuj jednak wstrząsnąć ramionami jakby Ci było wszystko jedno i postaraj się nie spinać. Pomachaj rękami i nogami, aby po prostu się rozluźnić. Bardzo dobrym sposobem jest zrobienie tak zwanych “motylków” – jak w dzieciństwie.

Sprawdź:  Zapalenie spojówek - jak mu zapobiegać?

Teraz czas na oddychanie – nabierz powietrza bardzo powoli i policz w myślach do 5. Potrzymaj przez 5 sekund i wypuszczaj powietrze nosem również przez 5 sekund. Może się zdarzyć, że z oddychaniem nosem będziesz mieć w tym momencie problem ze względu na przykład na płacz. Wówczas oddychaj po prostu ustami – tak też będzie dobrze. Weź kilka wdechów, a zobaczysz, że szybko poczujesz się lepiej.

Krok numer 3 – Inhalacje z olejków eterycznych

Na czubek palców nałóż kropelkę olejku kadzidłowego i przyłóż dłonie do nosa. Weź kilkanaście wdechów, a w ten sposób otworzą się Twoje drogi oddechowe, a ciśnienie krwi obniży się. Realnie poczujesz się lepiej.

Krok numer 4 – Wizualizacja

Wizualizacje możesz wykonać razem z oddychaniem i inhalacją. Pomyśl na przykład, że jesteś na środku jeziora, że na Twoją skórę spływa ciepły deszcz czy miło spędzasz czas w przepięknym ogrodzie. Skup się na detalach.

Krok numer 5 – Rozluźnienie i powrót

Pomyśl o jednej rzeczy, którą uwielbiasz i za którą jesteś wdzięczny. Spróbuj jeszcze przez chwilę się rozluźnić i wróć do rzeczywistości.

Już wiesz, jak szybko się uspokoić. Metoda ta za pierwszym razem może nie zadziałać, ale zaufaj nam – szybko dojdziesz do wprawy. 

(Visited 26 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij