Autor : 9:11 am Dbam o siebie

Zabiegi laserowe w medycynie estetycznej i kosmetologii – kuracja dla zdrowej, pięknej skóry

Skóra jest odbiciem stanu całego organizmu. Wiek, zaburzenia hormonalne i choroby, niewłaściwa dieta uboga w cenne składniki odżywcze, picie niewystarczającej ilości wody, nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV i wiele innych czynników odbijają się na jej kondycji. Doraźne metody (masaże, stosowanie kremów, peelingów i maseczek) przeważnie nie są w stanie cofnąć zmian pojawiających się na twarzy, szyi, nogach i innych miejscach. Problemy dermatologiczne rozwiązują nowoczesne zabiegi laserowe – zaawansowane kuracje przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na zabieg? Gdzie wykonać laseroterapię w Szczecinie? Sprawdź!

Zabiegi laserowe: charakterystyka, wskazania i rodzaje

Zabiegi laserowe stosowane są w różnych gałęziach medycyny, między innymi dermatologii, chirurgii, onkologii, okulistyce. Ich dobroczynne działanie wykorzystują również kosmetologia estetyczna – prężnie rozwijająca się dziedzina pozwalająca nieinwazyjnie poprawić mankamenty urody, pozbyć się defektów utrudniających funkcjonowanie i zniwelować oznaki starzenia. 

W medycynie i kosmetologii estetycznej najszersze zastosowanie znajduje laser frakcyjny emitujący wąskie wiązki światła. Innowacyjne, czułe urządzenia w ręku doświadczonego fachowca umożliwiają precyzyjne działanie na małych i wrażliwych obszarach. Stosowane lasery dzielą się na dwie główne grupy:

  • ablacyjne – wykorzystywane do intensywnych procedur. Podczas kuracji wiązka wnika w głębokie warstwy skóry i pochłania wodę znajdującą się wewnątrz komórek. Podgrzana woda, wraz z okoliczną tkanką, odparowuje przez naskórek. Kontrolowany uraz skóry aktywuje naturalne mechanizmy regeneracyjne. Fibroblasty zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe i elastynę. Przebudowana skóra jest grubsza, bardziej gładka, napięta i jednolita;
  • nieablacyjne – nieco łagodniejsze zabiegi, podczas których warstwa rogowa naskórka oraz skóra właściwa pozostają nienaruszone. Wiązka nie działa na skórę termicznie, a mechanicznie. 

Wybór optymalnej metody uzależniony jest od rodzaju problemu, jaki chcemy zwalczyć, typu skóry oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Laseroterapia w Szczecinie ma ogromny potencjał. Wykazuje wysoką skuteczność między innymi w zamykaniu naczyń (usuwaniu tak zwanych „pajączków”), redukcji blizn oraz walki z trądzikiem, oznakami starzenia (opadającymi powiekami, zmarszczkami, zwiotczeniem skóry, utratą gęstości), zmianami pigmentacyjnymi. Zabiegi laserowe wykonywane są na różnych obszarach twarzy i ciała, również we wrażliwych miejscach. 

Bezbolesna i skuteczna laseroterapia – Szczecin i Koszalin

Interesuje Cię bezpieczna, komfortowa i skuteczna laseroterapia? Szczecin i Koszalin – w tych dwóch miastach znajdują się gabinety Enklawa Institute cenione przez najbardziej wymagających pacjentów. Nowoczesne gabinety prowadzone przez doświadczonych ekspertów oferują zaawansowane kuracje przeprowadzane z użyciem sprzętu najnowszej generacji. Metoda i intensywność zabiegów są ściśle dostosowywane do potrzeb danego pacjenta na podstawie poszerzonej diagnostyki.

​Artykuł Sponsorowany

(Visited 6 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij