Written by 9:38 am Zęby

Jak ważna jest profilaktyka jamy ustnej? Poznaj sprawdzone sposoby

Jak ważna jest profilaktyka jamy ustnej Poznaj sprawdzone sposoby

Profilaktyka, jak i odpowiednie dbanie o stan uzębienia, oraz jamy ustnej jest podstawą powszechnie pożądanego zdrowego, białego uśmiechu. Wprowadzając do swojego życia proste oraz regularne nawyki można w łatwy sposób uniknąć niepożądanych dolegliwości, chorób, które w wyniku nieprawidłowych działań łatwo mogą rozprzestrzenić się w jamie ustnej, czy też próchnicy. W jaki sposób jednak zadbać o prawidłową profilaktykę jamy ustnej oraz dlaczego? Jak myć zęby, aby móc cieszyć się zdrowym uśmiechem na długie lata? Dany artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości oraz uzupełni najważniejszą wiedzę na ten temat.

Wpływ higieny jamy ustnej na zdrowie – dlaczego profilaktyka jest ważna?

Zaczynając od znanego większości ludzi bólu zęba po estetykę uśmiechu oraz samopoczucie – jakość higieny jamy ustnej ma bezpośredni wpływ na zdrowie ludzi. Chore oraz bolące zęby mogą znacznie zmniejszać wydajność, prowadzić do drażliwości, a stany zapalne mogą być następstwem podwyższonej temperatury oraz choroby. Dodatkowo utrata apetytu również jest częstą dolegliwością, na którą bezpośrednio wpływają choroby uzębienia. Równie ważne są również kwestie estetyczne. Niezadbana jama ustna to pojawiające się przebarwienia, nieestetyczny kamień nazębny oraz wcześniej wspomniana próchnica, które niekorzystnie wpływają na pewność siebie oraz ogólny wygląd. Warto również zaznaczyć, że zepsute uzębienie nie tylko wpływa na problematycznie na zewnętrzną prezencję, ale również wewnętrzne zdrowie człowieka. W jaki sposób? Stan zapalny, który pojawia się w skażonym próchnicą zębie, sprawia, że bakterie mogą dostać się do krwioobiegu w organizmie. Częste, przy nieleczonej próchnicy mogą pojawić się choroby układu pokarmowego, oddechowego, czy też pokarmowego. Dlatego tak ważne jest prawidłowe mycie zębów oraz dbanie o higienę. 

Sprawdź:  Innowacje wśród szczoteczek elektrycznych

Jak myć zęby – kilka słów o prawidłowym zadbaniu o uzębienie

Mycie zębów to czynność, która powinna być nieodzowną częścią dnia, aby zachować zdrowy i piękny uśmiech. Jednak nieświadome osoby mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, jak bardzo ważna jest prawidłowa technika. Poniżej znajduje się kilka porad oraz trików, jak myć zęby. Więcej porad znajdziesz tutaj: https://oclean.pl/jak-myc-zeby/.

  • Uzębienie powinno się czyścić ruchami wymiatającymi – należy unikać ruchów szorujących, które mogą wpłynąć na znaczne ścieranie się szkliwa,
  • Każde miejsce w jamie ustnej jest ważne – należy docierać do każdego zęba, nawet do najdalszych, siódemek, czy też ósemek.
  • Niewskazane jest mocne naciskanie na uzębienie – użycie zbyt dużej ilości siły może uszkodzić dziąsła oraz zęby.
  • Szczotkowanie dwa razy dziennie przez co najmniej dwie minuty jest optymalną ilością oraz czasem dla zachowania odpowiedniej higieny. 

Warto zwrócić również uwagę, aby ruchy wymiatające były precyzyjne, co znacznie ułatwi pozbycie się wszelkich resztek pożywienia oraz brudu. Aby unikać niepożądanego zapachu z ust, dobrym rozwiązaniem jest również czyszczenie języka, bowiem na nim również osiadają bakterie, które nagromadzone wpływają na nieprzyjemny zapach. 

Szczoteczka soniczna jako jedno z lepszych rozwiązań dla zachowania zdrowych zębów

Oprócz regularnych wizyt u dentysty, prawidłowego czyszczenia, ważny jest również odpowiedni sprzęt, który ułatwi czyszczenie zębów. Dlaczego szczoteczka soniczna jest jednym z lepszych rozwiązań do prawidłowej, domowej profilaktyki? Dane urządzenie nie wymaga tak dużej precyzji ze strony obsługującego. Dzięki wykorzystanej technologii sonicznych fal dźwiękowych może być bardziej efektywna, niż inne szczoteczki znajdujące się na rynku. Drgania, które szczoteczka soniczna wytwarza podczas mycia, pozwalają na dokładne oczyszczenie płytki nazębnej, nie niszcząc jej. Ponadto może usuwać kamień nazębny oraz zanieczyszczenia ukryte w szczelinach między zębami. Zadbanie o zdrowy uśmiech nie wymaga wiele. Wprowadzenie kilku nawyków może znacznie wpłynąć na przyszłość.

Sprawdź:  Piękne zęby - dlaczego czasem zakładamy aparat ortodontyczny?
[mc4wp_form id="5878"]
Close