Autor : 11:45 am Wnętrza i ogród

Jak ułatwić sobie prasowanie ubrań?

Jak ułatwić sobie prasowanie ubrań?

Prasowanie ubrań rzadko kiedy należy do ulubionych obowiązków domowych. Większość osób podchodzi do niego z niechęcią i przymusem. Nie musi jednak tak być. Istnieją sposoby, aby nieco ułatwić sobie prasowanie ubrań i skrócić czas konieczny do jego wykonania. Na początek warto przyjrzeć się sposobowi rozwieszania prania na sznurkach. Jeśli postarasz się, aby ubrania wisiały prosto, a szwy były równe, późniejsze prasowanie bluzek, spodni i T-shirtów będzie znacznie łatwiejsze. Pamiętaj, że mokre tkaniny znacznie łatwiej jest uformować niż suche. Na wygodę prasowania wpływa także wybór odpowiednich akcesoriów. Sprawdź, w co warto się wyposażyć, aby ułatwić sobie prasowanie ubrań.

Wybierz dobrej jakości deskę do prasowania

Od stanu deski do prasowania zależy nie tylko komfort prasowania, ale także efekt. Na połamanej, nierównej lub mocno zużytej desce z wykruszoną gąbką nie licz na idealnie rozprasowane koszule czy T-shirty. Jeśli Twoja deska jest już stara, a płyta pilśniowa, z której jest wykonana, zaczyna się kruszyć – czas najwyższy, aby ją wymienić.

W sklepach znajdziesz wiele modeli desek, których rozmiar możesz dopasować do swoich wymagań. Na uwagę z pewnością zasługuje deska do prasowania Vileda. Jest to marka znana z produkcji dobrej jakości akcesoriów do prasowania i sprzątania. Możesz wybrać deskę na metalowym stelażu, która nie będzie zmieniać swojego kształtu z czasem użytkowania. Podczas wyboru odpowiedniego modelu zwróć uwagę na pokrowiec. W ofercie marki znajdziesz specjalne pokrowce aluminiowe, które odbijają ciepło emitowane przez żelazko. Dzięki temu możesz prasować tylko jedną stronę ubrania, co skraca dwukrotnie czas potrzebny na rozprasowanie zagnieceń.

Deski do prasowania rękawów i inne przydatne akcesoria

Co jest najtrudniejszym fragmentem ubrań do rozprasowania? Większość osób odpowie, że rękawy koszuli. Jak to zrobić, aby dobrze wyprasować pomarszczony mankiet i nie zrobić przy tym mało estetycznych kantów?

Sprawdź:  Nowoczesne komody, którą z nich wybierzesz?

Wybierz deski do prasowania rękawów. Mają one kształt małej deski ze stelażem i pokrowcem, którą wsuwa się do rękawa lub niewielkich poduszek. Poduszki mają więcej zastosowań. Dzięki temu, że mają kształt rolki, możesz wsunąć je także w inne fragmenty ubrań, aby dobrze rozprasować tkaninę.

W sklepach znajdziesz także sprytne rękawice do prasowania. Te doskonale sprawdzają się dla osób, które nie chcą za każdym razem rozkładać deski, aby rozprasować wygniecenia na koszuli wyjętej z szafy. Dzięki rękawicy możesz rozprasować drobne wygniecenia bez deski. Rękawica uszyta jest z odpowiednich materiałów, dzięki czemu nie grozi Ci oparzenie po dotknięciu rozgrzanego żelazka.

Prasownie nie musi być najbardziej znienawidzonym obowiązkiem domowym. Wystarczy, że wyposażysz się w dobrej jakości deskę do prasowania, a także sprytne akcesoria, dzięki którym przyspieszysz prasowanie koszul i innych części garderoby. Akcesoria dodatkowo ułatwią Ci prasowanie najbardziej problematycznych fragmentów koszul takich jak rękawy, mankiety czy małe ubranka dla niemowląt.

(Visited 39 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij