Autor : 9:49 am Moda

Czym zawodowo zajmuje się brafitterka?

Brafitterka to stosunkowo nowe określenie, którego używa się w odniesieniu do kobiet specjalizujących się w doborze biustonosza. W Polsce jest to stanowisko, które wciąż jeszcze nie jest zbyt znane, jednak stopniowo zdobywa coraz większą popularność.

Odpowiednie dobranie damskiej bielizny jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Niestety, wciąż większość kobiet kupuje biustonosze na oko. I choć początkowo wydają się one dobre, to jednak po pewnym czasie mogą prowadzić do bardzo poważnych dolegliwości, włącznie z otarciami, ranami, a nawet bólami kręgosłupa. Brafitterka to osoba, która pamięta o tym, że każde kobiece ciało jest inne, dlatego trzeba wykazać się w stosunku do niego indywidualnym podejściem. Znaczenie w doborze biustonosza mają nie tylko wymiary kobiety, ale również inne cechy, nie zawsze widoczne gołym okiem.

Kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która zajmuje się dopasowaniem idealnego biustonosza dla kobiety. Jako, iż zajęcie to obejmuje mnóstwo zagadnień, śmiało można uznać, że nie chodzi w nim tylko o sam dobór bielizny, ale również troskę o codzienny komfort psychiczny i zdrowie klientki. Wyniki badań są nieubłagane – ponad 80% kobiet wciąż nie wie, w jaki sposób dobrać biustonosz do swojej figury. Ogromna część pań przy wyborze bielizny wciąż sugeruje się ogólnodostępnymi tabelami. 

Wystarczy zobaczyć, jak kobiety określają swój rozmiar biustonosza – zazwyczaj mówią po prostu, że noszą rozmiar A, B, C lub D. Tymczasem sama ta litera niewiele mówi bez pozostałych wymiarów, takich jak obwód ciała. Dlatego przy doborze stanika trzeba zwracać uwagę nie tylko na cyfry, ale również kształt i wielkość miseczki, rodzaj zapięcia oraz ramiączka. Profesjonalistka całą tę wiedzę ma w małym palcu i dla każdej klientki będzie w stanie dobrać, niezależnie od rozmiaru jej piersi, perfekcyjnie dobrany biustonosz. Wymodeluje on, uwydatni i odciąży biust, stawiając, że będzie wyglądał on niesamowicie atrakcyjne. 

Czym zawodowo zajmuje się brafitterka?

Zawód brafitterki to zajęcie, które narodziło się w luksusowych sklepach z bielizną. Obecność specjalistki w salonie bieliźnianym z pewnością wpływa na popularność sklepu wśród klientek, które nie tylko mogą zakupić w nim potrzebną bieliznę, ale również zasięgnąć porady profesjonalistki. Brafitterki pracują głównie w sklepach oferujących bieliznę z wyższej półki. Ich obecność jest bardzo potrzebna choćby z tego względu, że coraz większa liczba kobiet przekonuje się, jak wielkie znaczenie ma wybór odpowiedniego biustonosza. Te same panie coraz chętniej sięgają po pomoc specjalistki. Śmiało można powiedzieć że brafitterka w salonie z bielizną to rozwiązanie doskonałe dla obu stron transakcji – jej obecność oznacza większy zarobek dla sklepu, a także możliwość dopasowania perfekcyjnego stanika dla klientki.  

Sprawdź:  Dlaczego koszulka damska to obowiązkowy element garderoby na wakacje?

Jak wygląda praca brafitterki?

Osoby zastanawiające się, czym zajmuje się brafitterka, powinny pamiętać o tym, że często pełni ona również rolę ekspedientki w sklepie z bielizną. Oczywiście nie każda klientka, która odwiedza salon, chce skorzystać z usługi profesjonalnego dopasowania stanika. Niektóre panie obawiają się, że taka usługa może być dodatkowo płatna, inne z kolei – nie chcą się rozebrać przed nieznaną osobą. I dlatego też brafitterka sama powinna wyjść z inicjatywą pomocy klientce, gdy tylko ta zawita do sklepu.


Głównym celem pracy brafitterki jest to, by dobrać dla klientki taki biustonosz, który poprawi jej wygląd, wymodeluje sylwetkę oraz pozytywnie wpłynie na samopoczucie.

Trzeba pamiętać koniecznie o tym, że w doborze perfekcyjnego biustonosza przede wszystkim liczy się zdrowie. Dlatego zadaniem specjalistki jest wybór takiej miseczki, która nie powoduje nadmiernego ucisku na piersi, co pozytywnie wpływa na krążenie krwi i odżywianie skóry. Wybór idealnie dopasowanego stanika powinien być priorytetem dla każdej kobiety, jednak panie z dużym biustem powinny zwrócić na to szczególną uwagę. Wszystko dlatego, że są one szczególnie narażone na schorzenia i choroby wynikające ze złego dopasowania bielizny.

Jakie są obowiązki brafitterki?

Wiedząc już, czym zawodowo zajmuje się brafitterka, pora zastanowić się, jak na co dzień wygląda jej praca. Przede wszystkim, na początku współpracy z klientką brafitterka zajmuje się zebraniem pomiarów ciała. Pierwszy pomiar to obwód piersi pod biustem. Od uzyskanego wyniku trzeba odjąć 5 centymetrów, aby biustonosz perfekcyjnie przylegał do ciała. Drugi pomiar brafitterka wykona na wysokości brodawek – określając w ten sposób potrzebny rozmiar miseczki. Niektóre klientki czują się skrępowane faktem, że do zebrania pomiarów trzeba się rozebrać. Nagość jest jednak konieczna, by otrzymać miarodajne, rzetelne wyniki. Te panie, które czują szczególne skrępowanie, mogą porozmawiać o tym z brafitterką, która zaproponuje rozwiązanie komfortowe dla obu stron.

Sprawdź:  Torebki koszyki - naturalne piękno

Poza zebraniem pomiarów do zadań brafitterki należą również:

 • nauka o regulacji stanika, która jest niezwykle ważna. Często zdarza się, że nawet te kobiety, które posiadają perfekcyjnie dobrany stanik, noszą go w zły sposób. Bardzo ważne jest odpowiednie naciągnięcie ramiączek, które utrzymuje biust w odpowiedniej pozycji, a jednocześnie nie obciąża ramion.
 • przekazanie zaleceń na temat dbania o stanik, tak by maksymalnie wydłużyć jego żywotność i sprawić, że będzie służył przez wiele lat.
 • dostosowanie wybranego stanika do anatomii ciała klientki
 • prezentacja oferty sklepu
 • obsługa klienta
 • kontrola fiszbin w biustonoszu
 • sprawdzenie, czy zapięcie biustonosza znajduje się w odpowiedniej pozycji względem ciała. 

Kto może zostać brafitterką?

Brafitterką może zostać każda kobieta, która ukończy specjalistyczny kurs brafittingu. Trzeba pamiętać o tym, że aby uzyskać prawo do wykonywania zawodu, trzeba pomyślnie zdać egzamin kończący kurs i uzyskać certyfikat potwierdzający posiadanie umiejętności. Co ciekawe, obecnie można skorzystać z szerokiej oferty kursów online. Oto wiedza, jaką podczas kursu posiądą kandydatki na brafitterkę: 

 •  anatomia piersi
 •  charakterystyka doboru bielizny w zależności od rozmiaru biustu
 •  dobór biustonoszy dla kobiet w ciąży
 •  choroby i schorzenia piersi
 •  optyczne modelowanie sylwetki
 •  dostępne modele biustonoszy
 •  regulacja elementów biustonoszy
 •  wpływ biustonosza na zdrowie kobiety.

Trzeba także podkreślić, że dobra brafitterka to osoba życzliwa i otwarta na potrzeby klienta. Zdaje sobie sprawę z tego, że wizyta może stanowić dla klientek krępujące doświadczenie. Dlatego osoba pomagająca w wyborze biustonosza powinna cechować się podejściem pełnym zrozumienia.

Odpowiednio dobrana bielizna to dla większości kobiet nie tylko podstawa dobrego samopoczucia, ale również gwarancja zdrowia i jędrności piersi. Nie wszystkie panie wiedzą o tym, że odpowiednio dobrany stanik może być powodem ogromnego dyskomfortu. Brafitterka to osoba, która świetnie rozumie potrzeby innych kobiet i poprzez wybór odpowiedniego stanika znacznie podnosi komfort ich życia.

(Visited 41 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Zamknij